Jaki styl fotografii Pan preferuje?

Najbardziej lubię styl reportażowy, nie ingeruję w sytuacje, staram się być niewidoczny. Najfajniejsze zdjęcia to te z ukrycia, zaskoczenia, spontaniczne.

Gdzie Pan wykonuje sesje plenerowe?

Zawsze rozmawiam ze swoimi klientami, pytam o zainteresowania, staram się dobrać plener tak by było zabawnie, ciekawie a zdjęcia dawały dużo radości. Uwielbiam klimaty miejskie, ale również kocham naturę, gdzie każda para może się zrelaksować, wszystko zależy od tego co razem ustalimy.

Czy pobiera Pan zaliczkę?

Tak, zawsze przy podpisywaniu umowy pobierana jest zaliczka.

Jakich programów używa Pan do postprodukcji i czy pochodzą z legalnego źródła?

Wszystkie zdjęcia wykonuję w formacje RAW, które następnie wywołuję w programie Lightroom 5 a następnie wybrane fotografie są poddawane szczegółowej obróbce w programie Photoshop CC. Wszystkie programy używane przeze mnie pochodzą z legalnego źródła i mam wykupione licencje.

Jak długo trwa realizacja zlecenia?

Cały materiał oddaję w terminie do 60 dni od daty zakończenia sesji plenerowej.

Czy posiada Pan zezwolenie na wykonywanie zdjęć w kościele?

Tak, posiadam stosowne zezwolenie.

Czy posiada Pan własne studio fotograficzne?

Nie, nie posiadam ale jestem zdania, że plenery fotograficzne są o wiele lepszą alternatywą, dynamiczna zmiana otoczenia pozwala wykonać zdjęcia ciekawe o zróżnicowanej tematyce, a tło mamy takie jakie chcemy.

Czy galeria może być dostępna tylko dla naszych znajomych?

Oczywiście, że tak! specjalnie do tego celu stworzyłem oddzielną zakładkę o nazwie “Strefa klienta” gdzie galeria jest zabezpieczona hasłem, które znam tylko ja i mój klient.

Czy możemy otrzymać zdjęcia w formacie RAW?

Niestety nie, pliki w formacie RAW posiadają wszelkie informacje dotyczące ustawień aparatu. Szanuję swoją wiedzę i chciałbym aby pozostała w mojej głowie. To jest moje “know how” dlatego proszę o wyrozumiałość.

Co jeśli pogoda nie dopisze w dniu umówionego pleneru?

W tym zakresie jestem elastyczny, znajdziemy inny dogodny termin. Ja tez jestem za tym by było wszystko tak jak sobie wymarzyliście.

Czy pracuje Pan sam czy ktoś Panu pomaga?

Pracuję sam, ale mam osobę, która zawsze chętnie pomoże przy oświetleniu podczas zdjęć plenerowych jeśli zachodzi taka konieczność.

Czy prowadzi Pan działalność gospodarczą?

Tak, prowadzę działalność gospodarczą i płacę podatki, dlatego moi klienci mogą być pewni, że otrzymają umowę na wykonanie usługi a ja stawię się w wyznaczonym miejscu i czasie.

 

Zapraszam serdecznie do współpracy